Μικροβιολογικό - Βιοχημικό εργαστήριο

Στο «Θεραπευτήριο Αθηνών» μπορείτε να πραγματοποιήσετε ένα ευρύ φάσμα εργαστηριακών εξετάσεων. Το εργαστήριο είναι πλήρως εξοπλισμένο με τελευταίας γενιάς αναλυτές για αξιόπιστα και ακριβή αποτελέσματα ενώ το ιατρικό και παραϊατρικό προσωπικό είναι πλήρως καταρτισμένο και εξειδικευμένο. Τα αποτελέσματα επικοινωνούνται άμεσα στο ιατρικό προσωπικό για μια σωστή και ακριβή διάγνωση.

Στόχος της κλινικής είναι η ποιοτική εξυπηρέτηση του ασθενή με ηλεκτρονικό φάκελο ιστορικού, άμεσα αποτελέσματα και άριστη εξυπηρέτηση. Το προσωπικό των εργαστηρίων είναι πάντα στη διάθεση του ασθενή για διευκρινίσεις σε σχέση με τις εργαστηριακές αναλύσεις των αποτελεσμάτων και μεθόδους.

Το Μικροβιολογικό - Βιοχημικό εργαστήριο του «Θεραπευτηρίου Αθηνών» πληροί όλα τα διεθνή πρότυπα.

Υπεύθυνος τμήματος
Δημητρίου Βασίλειος, Μικροβιολόγος