Ακτινολογικό Τμήμα

Το Ακτινολογικό Τμήμα του Θεραπευτηρίου Αθηνών είναι ένα άρτια εξοπλισμένο τμήμα με μηχανήματα ψηφιακής τεχνολογίας για τη διενέργεια υψηλής ποιότητας ιατρικών υπηρεσιών.

Στο Ακτινολογικό Τμήμα  διενεργείται  ένα σύνολο εξετάσεων που καλύπτουν όλο το φάσμα της απεικόνισης (κλασική ακτινολογία, πανοραμικές – κεφαλομετρικές, μέτρηση οστικής πυκνότητας, μαστογραφίες, υπερηχογραφήματα, αξονική τομογραφία και μαγνητική τομογραφία). Το Τμήμα διαθέτει τεχνολογικό εξοπλισμό τελευταίας γενιάς που εξασφαλίζει ακριβέστατα αποτελέσματα, με την ελάχιστη δυνατή δόση ακτινοβολίας.

Το Ακτινολογικό Τμήμα είναι στελεχωμένο με έμπειρους Ιατρούς-Ακτινολόγους που εξασφαλίζουν την ορθή και  αδιάλειπτη λειτουργία του. Πιο συγκεκριμένα:

Ακτινολόγοι
Αλαγιάννης Σπύρος